Glock tunning

Záslepka Ghost inc.

Záslepka Ghost inc.

Vylepšení Glocku nemusí nutně znamenat výměnu pružiny, ladění spouště, nebo dokonce instalaci tritiových mířidel. Některá vylepšení mohou být jen menší a čistě praktického charakteru. Přesně do této kategorie pak spadá i záslepka z dílny Ghost inc., firmy, která se mimo jiné zabývá návrhem a výrobou známých odlehčených stojin spouště s charakteristickým děrováním.

Malý velký pomocník

Jak jste si jistě všimli z úvodního obrázku, záslepku tvoří v podstatě jen malý kousek plastu, který se zasouvá do dutiny mezi hřbetem rukojeti a zásobníkovou šachtou. Přesně zde je totiž již z výroby nechráněné místo, do kterého se snadno dostávají nečistoty. I když si se zbraní zrovna nedopřáváte koupele v blátě, je pravda, že i při běžném použití na střelnici se ve zmíněné mezeře začne hromadit prach a drobné nečistoty, což jistě nepotěší. Dutinka je navíc úzká a dlouhá, takže se už z principu špatně čistí.

Ghost inc. s nasazeným výměnným hřbetem

Ghost inc. s nasazeným výměnným hřbetem

Záslepka je o to šikovnější, že po její instalaci prakticky zapomenete na to, že ji na zbrani máte. Díky váze pouhých několika gramů nemá na celkovou hmotnost zbraně žádný vliv s tím, že nenápadnost doplňku podtrhuje i samotný tvar, který umožňuje naprosté splynutí doplňku se zbraní.

Samotná instalace záslepky je velmi jednoduchá. Stačí vložit na určené místo vtlačit do dutiny, poté už jen zaklapne pojišťovací kolíček a je hotovo. Záslepka nemá prakticky žádnou vůli, takže se na určeném místě nikterak nepohybuje ani nevydává jakékoliv zvuky. Jelikož používám výměnné hřbety, je záslepka o několik milimetrů kratší tak, aby bylo možné hřbet zpět nasadit na rukojeť zbraně. Na to si při výběru určitě dávejte pozor, protože standardní záslepku na zbraň s výměnným hřbetem nedostanete.

Ghost inc. bez výměnného hřbetu

Ghost inc. bez výměnného hřbetu

Závěr

Za cenu lehce přesahující tři sta korun jde o praktický doplněk, který vám ulehčí život v běžném provozu a ušetří spoustu minut čištění při hrubším zacházení v náročnějších podmínkách (prach, bláto, atd.). Pomůcka je to navíc velmi decentní a nenápadná, takže ji po chvíli nebudete vůbec vnímat.

2 Comments

  1. Máca

    Tak i když tam záslepku mám ( mám v ní navrtané dvě díry a protažené očko na uchycení ”telefoního drátu” z dob kdy to ještě bylo v modě:), vím že ta dutinka tam má své opodstatnění. Je tam z toho důvodu kdyby se spříčil zásobník ve zbrani tak aby byl za co chytit. Ale to už se mi u GLOKA dlouho nestalo:)

  2. Míra

    No tak to je fakt super úprava,záslepka za 300,- + poštovný,bratru kousek plastu za čtyři kila. To je fakt super ! ! Já si zašel do železářství,koupil coulovou plastovou záslepku na trubky za 2kačky,rozřízl na půl,vyplnil tmelem a bylo hotovo. U nás v klubu tomu nechtěli věřit,protože záslepka měla stejnou povrchovku jako Glock,až když jsem ji vyndal spadla jim čelist. Další co jsem si udělal,byla pažba a pak ještě takovej malej zobáček,co vylepšuje střelbu – vše za pár kaček. Tomu říkám vylepšení a ne si to jít koupit,to dovede kde kdo. Míra (remix9358@seznam.cz)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Theme by Anders Norén